GALVENIE INDIKATORI RIEPU IZVĒLEI

Riepu apskate un arī apkope ir regulārs pienākums ikvienam autovadītājam. Visbiežāk šoferus var iedalīt divās daļās. Pirmais autovadītāju tips ir tas, kas dod priekšroku riepām ar kurām var braukt jebkādos laikapstākļos jeb vissezonas riepām. Otrs šoferu tips dod priekšroku auto riepas mainīt divas reizes gadā – maijā un oktobrī. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, riepu tehniskajam stāvoklim nepieciešams sekot līdzi regulāri, attiecīgi nav īsti atšķirības starp to, kāda tipa riepas izmantojat ikdienā, svarīgi ir pareiza to funkcionalitāte. Katrs autovadītājs novērtēs labu riepu servisu un arī disku apkopi, tālab piemērota servisa pakalpojumi ir ļoti svarīgi.

 

Izvēloties piemērotus riepu komplektus savām automašīnām, jāapsver, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, vissezonas riepām. Daudziem, it sevišķi jaunajiem autovadītājiem mēdz rasties vairāki jautājumi saistībā ar vissezonas riepām un to īpašībām, kā arī iespējām izvēloties maiņas auto riepas – kādas vislabāk izvēlēties, kādu riepu servisu izvēlētiesun tamlīdzīgi. Galvenā riepu atšķirība ir ķīmiskajā sastāvā, kas paredzēts dažādām gaisa temperatūrām, lai gadalaiku maiņa neieteikmētu braukšanas kvalitāti. Zemas riepām ir radzes, kas palīdz automašīnai ziemas apstākļos drošāk turēties uz ceļa. Ja runājam par vissezonas riepām, tad obligāti jāpiemin, ka šādas riepas nevajadzētu izmantot laikapstākļos, kad gaisa temperatūra ir zem 0 grādiem, kā arī vasarās šādām riepām ātrāk dilst protektora līmenis.

KĀDUS DISKUS IZVĒLĒTIES SAVAM SPĒKRATAM?
Riepu disku stāvokli ir iespējams pārbaudīt jebkurā auto vai riepu servisā, un to ieteicams veikt regulāri. Auto riepu diskus izgatavo no dažādiem materiāliem, bet vispieprasītākie ir vieglmetāla jeb lietie diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Šī iemesla dēļ pat neliela bukte vai ieloce diskā var radīt būtisku atšķirību braukšanas kvalitātē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.