Latvijā parādu piedziņas firmas nodarbojas ar parādu atgūšanu kreditoru labā. Gan kreditori, gan debitori tiek laipni aicināti juridisku konsultāciju saņemšanai gludākai saistību izpildei. Likuma normas paredz, ka saistību izpildei tiek piedāvātas dažādas parāda atgūšanas formas.
Populārākie veidi tam, kā darbojas parādu piedziņas firmas, ir inkaso un cesija līgumi. Par parāda esamību un atmaksas iespējām parādniekam tiek nosūtīta vēstule. Lēmumu iespējams apstrīdēt 3 nedēļu laikā. Parādu vienmēr ir iespējams nomaksāt pa daļām, tādēļ nevajag bīties no piedziņas uzņēmumiem, bet sadarboties ar tiem.
KAM VAR IZMANTOT PARĀDU PIEDZĪŠANAS PAKALPOJUMUS?
Parādu piedziņa, kas notiek ārpus tiesas juridiskajos procesos ir viens no populārākajiem veidiem parāda atgūšanai. Parāds var veidoties daudz un dažādos veidos, ne tikai neatmaksātu kredītu veidā, kas ir viens no populārākajiem iemesliem, bet arī par laicīgi nesamaksātiem rēķiniem, nav saņemta apmaksa par kādu pakalpojumu, par nomaksā iegādātām precēm un tamlīdzīgi. Parādu piedziņas pakalpojumi, lai arī biežāk tiek izmantoti kā juridisku personu veids naudas atgūšanai, to var izmantot arī fiziskas personas. Nesamaksātas saistības tiek iekļautas sava veida melnajā sarakstā un radīs problēmas ne tikai kredīta ņemšanai, bet arī nomaksas preču iegādei un atsevišķu pakalpojumu saņemšanai.
KĀ UZMANA PARĀDA ATGŪŠANAS PROCESU?
Parāda ārpus tiesas atgūšana ir populārākais veids, kā tiek kārtota parādu atmaksa. Otrs izplatītākais ir cesija, jeb parāda pirkšana. Tas tiek izmantots gadījumos, kad parāda atgūšana var būt ilgstoša, attiecīgi parādu piedzinējs iegādājas debitora portfeli, jeb vienkāršākiem vārdiem sakot – nopērk parādu, tādējādi kreditoram sedzot parāda radušos zaudējumus. Parādu piedziņas pakalpojumi pieejami arī tiem parādiem, kas atrodas ārpus Latvijas. Izsūtītās vēstules par parādu, telefona zvani un dažāda cita veida birokrātiskā darījuma puse paliek piedziņas uzņēmuma pārziņā. Veiksmīga un savlaicīga parāda dzēšanā ir ieinteresētas visas procesā iesaistītās puses.