Ir jāizvēlas iekšdurvis vai ārdurvis – meklēšanas nosacījumi

Izvēloties durvis mājoklim, mēs visi bieži vien pievēršam uzmanību tikai to ārējam veidolam. Bet, lai jau nodrošinātu ne vien skaistu ārējo izskatu, bet arī drošību, energoefektivitāti un praktisku pielietojumu, ir būtiski piemeklēt tās īstās iekšdurvis vai ārdurvis, kā arī atbilstošu durvju furnitūru. Šajā rakstā mēģināsim uzzināt vairāk, kādas tieši durvis ir piemērotas dažādām vajadzībām un kā sameklēt atbilstošu furnitūru, kas padarīs durvis vēl funkcionālākas.

Kādas durvis ir labākas – koka, metāla, PVC vai varbūt stikla durvis?

Koka, metāla vai arī PVC durvis? Ikvienam no šiem materiāliem ir savas priekšrocības un īpašības, un izvēle varētu būt atkarīga no dažādiem faktoriem.

Koka durvis vienmēr bija populāras. Koks sniedz dabisku siltumu un arī estētisku pievilcību. No koka taisītas ārdurvis un iekšdurvis tiešām ir labas siltuma noturības ziņā. Turklāt koka durvis sniedz jebkurai telpai siltumu un mājīgumu. Koksnes dabiskais raksts, kā arī iespēja durvis pieskaņot atšķirīgiem stiliem un krāsu gammām pārvērš tās par ideālām durvīm daudzām mājām. Tomēr, lai saglabātu koka durvis, tās ir regulāri jākopj. Virsmu ir jātīra un jāapstrādā ar speciāliem līdzekļiem, lai novērstu mitruma iedarbības kaitējumu un arī pašas koksnes bojājumus.

Metāla durvis ir pazīstamas ar izturību un drošību. Metāla ārdurvis nodrošina labu aizsardzību pret ielaušanos, turklāt tās būs izturīgas pret laikapstākļiem un mehāniskiem bojājumiem. Metāla iekšdurvis vai ārdurvis prasa daudz mazāk laika kopšanai nekā, piemēram, koka durvis.

PVC durvis jau ir praktiskums un ekonomija. PVC ārdurvis ļauj noturēt telpā siltumu, ļaujot ietaupīt un arī samazināt apkures rēķinus. Tādas durvis ir vienkārši uzturēt. Virsma ir gludena, ko tad iespējams notīrīt ar vienkāršiem tīrīšanas līdzekļiem. Turklāt PVC durvis bieži ir ekonomiskāka izvēle, ja salīdzina ar koka vai arī metāla durvīm, kas prasa lielākus tēriņus.

Var izvēlēties arī stikla durvis, bet šo materiālu visbiežāk skatās, kad tiek piemeklētas iekšdurvis.

Durvju furnitūras atlase

Varbūt nemaz neesat aizdomājušies, taču izvēloties iekšdurvis vai ārdurvis, ne mazāk būtiska lieta būs arī durvju furnitūra. Priekš tam, lai durvis ir skaistas un arī funkcionālas, izvēloties furnitūru ir nepieciešams veikt labāko izvēli. Meklējot furnitūru durvīm, svarīgākais ir piemeklēt tādu, kas tieši atbilst Jūsu vēlmēm. Pārbaudiet, ka furnitūra ir droša – slēdzenes ir kvalitatīvas un no pārbaudītiem ražotājiem. Durvju furnitūrai jābūt arī estētiski pievilcīgai un jāiekļaujas Jūsu budžetā. Atceraties arī par kopšanu un izturību. Durvju furnitūrai ir jābūt ilglaicīgai un labi jākalpo. Mēģiniet pieskaņot furnitūru mājas stilam, lai jau durvis ir ne vien praktiskas, bet arī pievilcīgas un izturīgas.

Jums tagad ir zināms, kādi tad pastāv durvju materiālu veidi un kāda furnitūra ir pieejama, taču vienalga ir grūti izvēlēties? Noteikti prasiet padomu speciālistiem! Vienīgi speciālists, uzklausot Jūsu vēlmes, spēs ieteikt to variantu, kas tad derēs tieši Jums. Un nav svarīgi – tiek meklētas iekšdurvis vai ārdurvis, pārbaudīta durvju pārdošanas vieta ir Jūsu mērķis. Apskatiet atsauksmes un tad dodaties pie labākā durvju pārdevēja, kur tad Jums spēs piedāvāt arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis būs ilglaicīgs un labs pirkums, ja tās uzstādīs profesionāls meistars. Veiciet izvēli apsvērti un tad durvis spēs Jūs priecēt ilgus gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.