Ekspertu ieteikumi, meklējot auto riepas

Auto vadāmība, kā arī braukšanas komforts ir atkarīgs jau no tā, kādas tad auto riepas bija izvēlētas. Tomēr, lai nodrošinātu labākus vai drošākos braukšanas apstākļus, būtu vajadzīgs, tomēr, lai auto riepas ir piemērotas Jūsu markas auto, kā arī tiem apstākļiem, kādos viņas tiek lietotas. Būtiska ir un sezonāls raksturs – vasaras riepas un arī sunfull ziemas riepas savstarpēji ir atšķirīgas. Lai izdarītu pareizo savu izvēli, kad tad tiks skatītas riepas Rīgā vai citviet Latvijas teritorijā, mēģināsim uzzināt visvairāk to, kam tad pievērst uzmanību, meklējot riepu pārdevēju, kā arī to pašu riepu specifikācijas, kurām jāpievērš uzmanība.

Auto riepu parametri, ko tieši jāņem vērā pirms to pirkšanas

Izvēloties auto riepas, vērsiet uzmanību ātruma un slodzes indeksam, riepu profila biezumam, riepu platumam un vēl protektora rakstam. Jāņem vērā cilvēka braukšanas stils. Klusiem braucieniem pa pilsētu un auto sacīkstēm ir nepieciešamas pilnīgi savādākas auto riepas. Būtiski iegaumēt, ka, pārvietojoties pa asfaltētu vai gruntētu ceļa segumu, riepu specifikācijas atšķiras. Būtisks ir arī automašīnas tips – vieglais auto vai arī džips. Der iegaumēt, ka ne vienmēr lētas riepas ir atbilstošākais risinājums, jo šeit tiek runāts konkrēti par drošību. Protams labāk piemeklēt ko vidēju. Ne jau mazāk svarīgs faktors ir sezonalitāte. Vasaras riepas būs lietotas temperatūras no plus pieciem grādiem. Šīm auto riepām piemīt konkrēta stingrība, kas sniedz iespēju saturēt formu karstās temperatūrās. Bet, piemēram, šis apstāklis nepieļauj izmantot auto riepas ziemā, jo zemā temperatūrā viņas “paliek aukstas”, kas noved pie tā, ka tiek samazināta veiktspēja. Ziemā jau tiek izmantotas speciālas ziemas riepas, kuras lieto pie temperatūrām līdz +5°C. Ziemas riepu īpatnība tad ir mīksta gumija. Pat lielā aukstumā viņas gandrīz nekad nesacietē, kas palīdz saglabāt auto vadīšanu. Bez tam šāda veida riepu gumijām tiek sagrieztas lameles. Tie būtu zigzagveidīgi robi, kas sniedz iespēju iegūt drošu saķeri ar sniegainu vai apledojošu ceļa segumu. Tikai mašīnas riepām ar radzēm var nebūt lameles. Un beidzamās vissezonas auto riepas – var izmantot jebkādos laikapstākļos visu gadu. Tādas riepas būs mīkstākas jau par vasaras riepām, bet tajā pat brīdī stingrākas par ziemas. Sastāvā ir pievienotas īpašas daļas, kuras ir izturīgas pret nodilumu karstā laikā. Taču būtu vērtīgi iegaumēt, kad visu sezonu riepas vislabāk izvēlēties vien valstīsbez bargām ziemām.
Piemēram, kad parādās neskaidrības auto riepu izvēlē, vislabāk ir griezties konkrēti pie profesionāļa.

Kam tieši pievērst uzmanību, izvēloties automašīnu riepu pārdevēju?

Tad, kad tiks meklēta riepu noliktava vai riepu serviss, ir pāris nianses, kam vajadzīgs pievērst savu īpašu vērību. Nemaz nav svarīgi, vai pat Jums nepieciešamas pavisam jaunas riepas vai mazlietotas, pirmais, jau ir jāņem vērā pircēju atsauksmes. Mūsdienīga riepu noliktava būs jau ar savu vietni un noteikti varēsiet sameklēt atsauksmes vai arī sūdzības par speciālistu darbu. Kā vēl kāda būtiska lieta būs pakalpojumu klāstu spektrs – būtiski ir, lai tā nav parasta riepu garāža, taču var tikt nodrošināta pat riepu montāža. Viennozīmīgi tas būs samērā ērti un vēl laika ziņā ekonomiskāk. Ja ir nodrošinātas jaunas riepas, vislabāk būtu, ja pieejami vēl lietie diski. Piemēram, ja tāda veida riepu garāža ir arī serviss tajā pat laikā, būtu jābūt tādam pakalpojumam, kā riepu balansēšana. Autoservisam ir jābūt tīram un strādājošajam personālam pretimnākošam. Ja Jums ir interese par riepu ražotājiem, labā autoservisā uzreiz sniegs visu nepieciešamo informāciju par šiem. Nav īsti nozīmīgi nepieciešamas jaunas auto riepas, vai izmantotas, labi darbinieki vienmēr varēs sniegt padomus, lai Jūsu braukšana ir bez starpgadījumiem un ērta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.