Gribat asprātīgi apsveikt Jāni ar vārda dienu – tiešsaistē pieejams ievērojams klāsts ar dzejoļiem

Ziema ir beigusies un jau tuvojas Vasarsvētki. Kalendārs sāk ziņot par to, kam tad būs vārda dienas jūnijā un jūlijā. Pie tam jūnijā mēs visi sagaidīsim vēl vienus samērā gaidītus vasaras svētkus – Jāņus un Līgo dienu. Tieši tie jau ir svētki, kas tad jau sen Latvijā bija tiešām diezgan tuvi un arī gaidīti, tieši tas jau bija saistīts ar dažādiem mistiskiem sakāmvārdiem un tradīcijām. Taču arī šodien mēs visi ar prieku svinam gan Vasaras svētkus, gan Jāņu dienu. Taču šāda veida svētki iet pavadībā ar jautrām dziesmām kā arī skanīgiem dzejoļiem. Kur tad tos, lai atrod? Patlaban, kā smieklīgi Līgo pantiņi, gan apsveikumi Vasarsvētkos, sastopami dzejoļu portālu mājas lapā, kurā bez tam ir viegli izmantojams rīks dzejoļu meklēšanā.

Smieklīgi Līgo pantiņi, vai mīļi apsveikumi – ko tieši patlaban izvēlās?

Šodien mums vairs nav interesanti standarta apsveikumi Jāņos. Tiek meklēts kaut kas neparasts un pirms tam nedzirdēts. Pieprasīti kļūst arī nerātni Līgo pantiņi, tā kā tādā veidā var pārsteigt kādu, kuram tīk tieši smieklīgi dzejoļi. Mūsdienu informācijas portāli mājas lapā piedāvā cilvēkiem parocīgu instrumentu, kur var sameklēt, piem., mīklas par Līgo svētkiem. Tās viennozīmīgi būs ļoti pieprasītas svētku vakarā. Nereti tiek meklēts, kas ir Jāņi, tradīcijas, kas jau tiek piemērotas šajos svētkos. Līdz ar to labākais risinājums būtu izvēlēties tādu novēlējumu krājumu, kurā būs viss vienuviet, gan Vasarsvētku apsveikumi, gan arī nerātni Jāņu apsveikumi.

Ne vien Jāņu apsveikumi, bet, protams, arī Vasarsvētku tradīcijas – kur viss ir vienā vietā?

Tad, kad tiek meklēti apsveikumi Jāņos, nedrīkst aizmirst par pašām tradīcijām un paražām. Ugunskura taisīšana un arī dziesmu dziedāšana tomēr ir neatņemama svinību sastāvdaļa. Dziesmu krājumi ir arī dzejoļu mājas lapās, kar tad varēsiet sameklēt sev atbilstošāko risinājumu. Un interesanti, ka tad, kad tiek skatīti Māmiņu dienas apsveikumi, tur arī iespējams sameklēt tradīcijas saistībā ar šiem skaistiem svētkiem. Vasarsvētki, ticējumi saistībā ar tiem nav vienīgais, ko tad var atrast, ir arī tradīcijas un arī ļoti daudzi īpaši dzejoļi, kas iepriecinās katru. Tāpēc, kad būs meklēti Līgo dzejoļi, ir ieteicams izpētīt arī šīs dienas tradīcijas, un tāda vietne, kurā ir atrodams pilnīgi viss, bez šaubām ir labākais variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.