KOLAGĒNS MŪSU ĶERMENĪ.

Kolagēna, kā jebkura cita proteīna loma mūsu ķermenim ir ļoti nozīmīga. Tas atrodams skrimšļos, kaulos, ādā, muskuļos un ir viena no pamatu pamatiem visu dzīvo radību, tostarp cilvēku, šūnu uzbūvē. Mūsu ķermenis spēj pats ražot kolagēnu, taču, ņemot vērā dažādus novecošanās procesus, ar laiku ir nepieciešams to uzņemt papildus, lai nodrošinātu piemērotu muskuļu un ādas elastību, aizkavētu novecošanās pazīmes un veicinātu lielisku smadzeņu darbību. Kolagēns ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids.

Vairāk lasi- http://www.talsuvestis.lv/2020/11/25/kolagens/

KUR KOLAGĒNS IR ATRODAMS VISLIELĀKAJĀ KONCENTRĀCIJĀ?

Proteīni ir viena n svarīgākajām sastāvdaļām jebkuras dzīvas radības organismā. AKolagēns ir viens no proteīnu veidiem, kas ne tikai tik ražots mūsu ķermenī, bet arī to uzņemam ar pārtiku un uztura bagātinātājiem, turklāt, tas rūpējas par vispārēju ķermeņa funkcionalitāti dienu no dienas. Daudzi nemaz nezin, ka no visiem organismā esošajiem proteīniem tieši kolagēns sastāda 35%. Šis proteīns palīdz ķermenī uzturēt saišu, saistaudu, muskuļu un cīpslu elastību.Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Radzenē un dažādos iekšējos orgānos varam sastapt pirmās pakāpes kolagēnu. Otrā un trešā tipa kolagēni atrodas skrimšļos, acīs, asinsvadu sieniņās un daudz kur citur.Kolagēns aktīvi ķermenī tiek ražots līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam, ražošanas tempi mazinās un organisms pārtiek no uzkrātajām rezervēm, kas agri vai vēlu izsīkst un tiek saražots mazāk kā nepieciešams patērēšanai. Tieši šī iemesla dēļ, kalogēns kā uztura bagātinātājs, ir ieteicams visiem, kuri sasnieguši vismaz 25-30 gadu vecumu.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR ĒDIENU?

Kolagēna sintēze notiek augu un dzīvnieku valsts produktos. Kolagēna pulveris savā sastāvā ietver kolagēnu, kas atodams dzīvnieku un zivju organismos. Ādas, kauli, skrimšļi un dažādi subprodukti ir tikai maza daļiņa no visa klāsta, kur kolagēns ir atrodams lielā daudzumā, turklāt, papildus ir jāuzņem arī C vitamīns un dažādas Omega vērtīgās taukskābes. Papildus kolagēnu ir iespējams uzņemt arī ar pārtiku, piemēram, buljoniem, aukstajām gaļām un pat kakao, sīpoliem un selerijām.

Atgādinām, ka uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu maltīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.