Kolagēns – tvirtai un jauneklīgai ādai

Ja Jūs jau esat veselīgas ēšanas noteikumu fans, šajā gadījumā bez šaubām esiet manījuši, cik ļoti dažādi uztura bagātinātāji kļūst pieprasīti, īpaši pats kolagēns. Kas tad īsti būtu uztura bagātinātājs – kolagēns? Tas ir visplašākais olbaltums mūsu ķermenī, kas nodrošina ādas, kaulu, skrimšļu, locītavu, matu un audu jaunību un elastību. Šis būtu saistošo audu pamats un vēl rada 1/3 visu ķermeņa olbaltumvielu, kā arī apmēram 80% no sausās ādas masas. Vairāku faktoru rezultātā, piem., vecums un augsta fiziska slodze var iznīcināt kolagēnu. Pie tam dabikā kolagēna izsīkums, kas tad būtu zarnu gļotādas daļa, var arī radīt pārtikas pārstrādāšanas problēmas organismā. Tādēļ parasti visus pievilina dzeramais kolagēns vai kolagēna pulveris, mēģinot tādā veidā saglabāt savu veselību.

Kolagēna iedalījums tieši pēc tā ietekmēšanas

Uztura bagātinātāji, kuros ir pats kolagēns, pirkt var dažādos iepakojumos, kas ir marķēti: 1,2,3 tips. Kopā tad ir līdz pat divdesmit astoņi savādāka varianta kolagēna, tomēr cilvēka ķermenis sintezē I, II, III un IV tipu. Ražojot kolagēnu, pamatā tiek saražoti pirmie trīs. Pirmā tipa olbaltums ir vajadzīgs ādai un kauliem, cīpslām, acu radzenei, muskuļiem un citiem audiem. 2. tipa kolagēnu pielieto skrimšļa veidošanai, kā kolagēns locītavām, bet III tipa kolagēns ir iesaistīts asinsvadu veidošanā, pie tam šis kolagēns muskuļiem ir labi atbilstošs, ka arī ādai un matiem. Visi šie tipi pēc struktūras jau ir līdzīgi. Tie atšķiras pēc aminoskābju montāžas secības kā arī oksilizīna daudzuma. Praksē var teikt, ka viena tipa savā starpā atšķiras, var būt, ka to ietekmē arī formula, piedevas un arī veids, kā tas izdalās. Kad Jums būtu nepieciešams uztura bagātinātājs – kolagēns, lai tieši risinātu kādu konkrētu problēmu, tad labāk piemeklēt šeit piemērotāko, kā piemēram, kolagēns matiem, ādai vai, piemēram, kolagēns muskuļiem, bet, kad vēlaties “profilaksei”, šajā gadījumā vislabāk piemeklēt ar papildu piedevām.

Dažādi uztura bagātinātāji interneta veikalā – kā pareizi izvēlēties?

Tad, kad būtu vajadzīgs kolagēns, pirkt to var ne vien aptiekā uz vietas, bet arī interneta veikalā. Bet centieties noskaidrot daudz vairāk konkrēti par uzņēmumu, kā arī viņa zināmu reputāciju, jo tie uztura bagātinātāji būs jālieto iekšā organismā. Noskaidrojiet priekš sevis, kāds tieši būtu vajadzīgs variants – kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Protams, pirms pirkt būs nepieciešams precizēt, kāda tieši ir kolagēna lietošana. Ir dzeramais kolagēns, kurš jau būs sagatavots. Tas ir ļoti viegli sagremojams un atbilstošs pat tiem, kas cieš no gastrīta. To ir ērti uzņemt, un vēl tāda lieta nemaz nav pašam jātaisa – viena pudele jau satur ikdienas devu piecus g. Tiek plaši pielietots kolagēna pulveris, kas ir viegli uzņemams. Taču, ja šis kolagēns pirkts tiek ne paciņas veidā, šajā gadījumā dzēriens ir jāsagatavo saviem spēkiem, kas tad ceļojot nav ērti. Kapsulas un tabletes jau ir ērtākais lietošanas variants, ko tieši varat ņemt uz darbu, ceļojumā vai komandējumā. Nav noliedzams, ka, tad kad tiks skatīts kolagēns atsauksmes būs tas, ko tieši ir jāapskata vispirms, tādā veidā Jūs atradīsiet piemērotāko variantu priekš sevis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.