Labdarība – ikviena spēja palīdzēt citiem, kā arī sniegt atbalstu

Mūsdienās ikviens tiešām ir informēts par palīdzības sniegšanas iespējām. Statistiski gandrīz ikkatrs pašmāju cilvēks jau ir ziedojis, iemetot naudas atlikumu ziedojumu kastēs, kas atrodas pie kasēm, skaitot jau uz ziedojumu vākšanas kontu vai arī nosūtot īsziņu. Īpaši aktīvi sākts vākt ziedojumus Ukrainas atbalstam, lai sniegt atbalstu kārā cietušajiem. Tagad ziedot jau ir vienkārši, kā arī iespējams atlasīt, kam vēlaties izlīdzēt. Parasti dažāda varianta atbalsts tiek realizēts caur dažnedažādu palīdzības fondu un sabiedrisku organizāciju strādāšanu. Mums tāda veida palīdzības sniegšanas opcija parasti ir skaidra kā arī vienkārša. Veicot ziedojumus caur pārbaudītu sabiedrisku organizāciju, tad ir saprotams, ka tiešām līdzekļi noteikti sasniegs saņēmēju. Kā tad notiek veikto ziedojumu pārdale un kuram būs ziedots, lasīt vairāk var tālāk.

Kāda veida palīdzības programmas ir īstenotas?

Atbalsta plūsmas tiešām ir ļoti dažādas. Cilvēki var ziedot ne vien trūcīgajiem, taču arī, kā piemēram, var tikt realizēts tieši atbalsts medicīnai, vai arī, protams, šobrīd svarīgs palīdzības virziens – atbalsts Ukrainai. Ziedot iespējams ar pašu brīvprātīgo fizisko darbu. Ir ļoti daudz gadījumu, kad skolotāji māca par velti. Visi mēs esam dzirdējuši arī par lieliem pasākumiem, kā piemēram, “Eņģeļi par Latviju”, kura ietvaros jau bija vāktas iespaidīgas naudas summas, kas ir novirzītas bērniem. Jebkuros šādos pasākumos, kur tiks sniegts atbalsts bērniem vai citam mērķim, jau var izsekot naudas plūsmu. Reizēm, kā piemēram, gadās, ka cilvēks, kam bija tiešām nepieciešama palīdzība, nomirst, tad ziedotā nauda tiek atgriezta ziedojuma sniedzējiem vai arī virzīta citam atbalstam, vienojoties par to ar ziedotājiem. Papildus ziedojumu organizācijām, pastāv vēl fondi, kur tiks izmantoti dibinātāja naudas līdzekļi, piem., Pjotra Avena fonds. Minētais labdarības fonds Latvijā ir īstenojis tāda veida lielu palīdzību, piemēram, kā atbalsts kultūrai, bērniem kā arī izglītībai. Kā viens no iespaidīgākajiem pasākumiem ir Rīga Jūrmala festivāls, kurā bija klasiskās mūzikas izcilāko pārstāvju priekšnesumi.

Kas tieši rīko ziedojumu pasākumus mūsu valstī?

Ar ko tad atšķiras labdarības fonds Latvijā jau no ziedojumu vākšanas organizācijas? Fonds jau ir bez peļņas organizācija, fonda nauda, kur pamatā ir mecenāta līdzekļi, būs virzīti kāda projekta īstenošanai, piemēram, kā atbalsts medicīnai vai arī zinātnei. Savukārt, labdarības organizācijas strādā pateicoties iedzīvotāju ziedotajiem naudas līdzekļiem. Taču pirms ziedot vienmēr pārbaudiet to organizāciju, kurai uzticat sava ziedojuma izmantošanu. Tomēr pat šodien jau ir daudz krāpnieku, kas vēlas uzdzīvoties uz citu nelaimēm. Mūsu valstī populāras ir ne vienīgi ziedošanas iestādes, piemēram ziedot.lv, taču arī jau pieminētie fondi. Daudz ieguldījis Pētera Avena labdarības fonds Latvijā. Pēc Dienas Bizness publicētās informācijas Mihails Fridmans un P. Avens Ukrainai ir veltījuši 150 milj. EUR, un nolēma palielināt Alfa Bank Ukraina pamatkapitālu līdz pat miljardam eiro. Tikai kopā mēs spēsim palīdzēt daudziem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.