PIEMĒROTI APKURES RISINĀJUMI NO SKANDINĀVIJAS

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tāpēc saprotams, ka aktuāls kļūst jautājums par optimālu telpu sildīšanu savā mājoklī. Šādos brīžos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildīšanu rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot siltumu apkures sezonas sākumā.

Taču, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi veidi tam, kā drēgnā laikā nodrošināt siltas telpas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mitekļa vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības situācijā būtu iespējams mainīt telpu apsildes veidu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mitekļa vidū, lai tam var piekļūt viegli no ikvienas telpas mājā un dūmvadam pievienot krāsni vai arī kamīnu.

KAMĪNKRĀSNS VAI PLĪTS? KĀ IZVĒLĒTIES?
Pastāv dažādi telpu apsildes risinājumi. Ja dzīvojot privātajā, un negribat izmantot elektrisko telpu apkurināšanu, tad eksistē iespēja ierīkot krāsniņu, kamīnu, plīti, granulu katlu un vairākus citus telpu apkures veidus. Telpas stūrī sprakšķoša malkas krāsns vai arī kamīns, allaž telpai ir piedevis jauku atmosfēru un omulību, papildus arī apsildot telpu. Krāsnis un kamīni katra tiek veidota tā, lai ne tikai pildītu savu funkciju, bet arī dizains iekļautos mājas interjerā. Tās ir askētiskas un arī nemanāmas, taču tajā pat laikā funkciju pildošas. Stūra kamīnkrāsnis ir atsevišķa produktu grupa, kas ir mūsdienīgs risinājums tradicionālai vērtībai. Kamīnkrāsnīm ir lielas durvis un tajā sprakšķošās liesmas, kas ir mājīguma rādītājs, ir redzamas no ikvienas vietas telpā. Universāliem un praktiskiem cilvēkiem noderīgi un interesanti liksies kamīnkrāsns un cepeškrāsns apvienojums. Neviena maltīte negaršo tā, kā gatavota krāsniņā, kas tiek kurināta ar malku. Lūk, dzīvojot arī 21. gadsimtā ir iespējams ieviest šādu vietējo eksotiku savās mājās, ierīkojot kamīnkrāsni ar cepeškrāsni. Ja Jūsu īpašumā ir arī pirts, tad katrā ziņā jāpievērš liela uzmanība tam, kā pirts telpa tiks piesildīta. Klientiem tiek piedāvāti vairāki risinājumi – gan mazākas krāsnis, kas piesilda saunas telpu, gan tādas, kas pilda dubultu funkciju, piesildot ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kurā pirms un pēc pirts rituāla būtu patīkami uzkavēties jaukā kompānijā. Protams, arī pirts krāsnīm tiek nodrošināts lieliskais un arī askētiskais skandināvu dizains.

Kā redzams, izvēles veidu telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.