Vizīte tieši pie okulista – kam tieši pievērst īpašu uzmanību?

Acu ārsts tiešām ir jāizvēlas diezgan atbildīgi. Mēs uzticam šādam ārstam svarīgu lietu – redzi. Tieši drošs speciālists spēj palīdzēt saglabāt dzīves kvalitāti ilgus gadus. Mūsu valstī jau ir ļoti daudz labu ārstu, bet kā var tos sameklēt? Šodien daudzi cilvēki uzsāk to meklējumus onlainā, jo tur tad ir kā rekomendācijas par okulistu, gan iespējams atrast profesionāli tuvāk savai dzīvesvietai. Taču vispirms vajadzīgs saprast kāda tieši ir specializācija, tā kā acu ārsts jau ir vispārīgs termins(ielūkojies šeit – https://www.redzesparbaude.lv/optometrists/). Tur jau ir 3 specialitātes – optometrists, oftalmologs un, protams, optiķis. Ar ko tad tie atšķiras, centīsimies tikt skaidrībā tālāk rakstā.

Kā palīdz oftalmologs un arī pārējie redzes ārsti?

Ir nepieciešama acu pārbaude un vajadzīgs acu ārsts, bet nav skaidrs kāds tad būs īstais? Tagad medicīnas iestādē visbiežāk varēsiet atrast terminu oftalmologs un optometrists, bet vai tas būtu viens un tas pats? Šie abi speciālisti veic acu pārbaudi un tiem ir ārstniecības personas sertifikāts, tomēr atšķirības ir. Optometrists skatās pamata acu funkcijas – var noteikt sliktu redzi tuvumā vai tālumā, kā acis redz kopā, bet, kad tiek noteikta jebkāda novirze no normas, kur svarīga ārstēšana, šajā gadījumā pacients būs nosūtīts pie acu ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts būs tas cilvēks, kas dara padziļinātu pārbaudi un vēl profilaksi. Visbiežāk šis ārsts tiek saukts arī par okulistu. Ja klientam ir vajadzīga ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs veic medicīnisku vai arī ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Savukārt, optiķis jau ir tāds cilvēks, kurš taisa brilles pēc redzes speciālista receptes. Protams, šodien jau ir populāra kvalifikācija optiķis-optometrists, kas var īstenot parastu acu pārbaudi, kā arī izgatavot brilles.

Okulists – uz ko tieši lūkoties, tajā brīdī, kad meklē?

Kad būs nepieciešams acu ārsts, pirmais, kas tad ir jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. No tā izriet, kāds tieši okulists vajadzīgs – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists izkontrolēs redzi, savukārt oftalmologs jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja var sajust, ka brilles palikušas par vāju, var būt, ka tieši Jums pat varētu pietikt arī ar optometristu – optiķi, kas spēs pārbaudīt Jums redzi, kā arī uzreiz izgatavot brilles. Katrā gadījumā, kā oftalmologs, gan optometrists ir medicīniskā persona un viņiem ir jābūt sertifikātiem, kurus var pārbaudīt. Nākamā lieta ir sameklēt atsauksmes konkrēti par acu ārstu. Protams, vienmēr būs ērti, kad iespējams digitāli pieteikties uz vizīti, kā arī mājas lapā redzēt izmaksas acu pārbaudei. Acu redze jau ir svarīga lieta, tādēļ tā būtu jāuztic tikai profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.